vierailevat taiteilijat

HELENE20-taidetukiprojekti perustettiin, sillä monille meistä taide ei ole ylellisyyttä, vaan se on välttämättömyys. Siksi tässä taidenäyttelyssä halusimme tarjota mahdollisuuden myös muillekin projektistamme innostuneille taiteilijoille. Harmiksemme emme saaneet seinäpintaa tarpeeksi kaikille kiinnostuneille, mutta saimme esille osan tämän poikkeuksellisen kevään tulkinnoista. Vierailevien taiteilijoiden teokset eivät ole huutokaupassa vaan taiteilijoiden omaisuutta. Jos olet kiinnostunut jostain teoksesta, olethan suoraan yhteydessä taiteilijaan. Tutustu HELENE20-teoksiin, taiteilijoihin ja huutokauppaan tästä.

Taavitsainen Ida

Alepan viikkokimppu III
Koko 43 x 33 cm
ida.taavitsainen@gmail.com

Viljanen Jonna​

Omakuva (Hei beibi tule sellaisena kun olet)
Koko 61 x 46
jonna.m.viljanen@gmail.com

Emmi Oksa

Tanssija
Koko 65 x 54
emmi.oksa@hotmail.fi

Vainikka Lila

Untitled 2.2
Koko 60 x 60
lilallepostia@gmail.com

Rusava Ida

Hellyyskäsityksiä
Koko 100 x 56
ida.rusava@gmail.com

Hyrri Juliana

Tropiikki
Koko 94 x 58
juliana.hyrri@gmail.com

Weckman Sanni

Luokkakuva
Koko  70 x 30
sannimari.weckman@gmail.com

Haapamäki Eero

Mystinen puutarha
Koko 56 x 124
eero.haapamakki@gmail.com

Järvenkylä Mikael

Kivun voitto
Koko 44 x 54
mikael.jarvenkyla@outlook.com

Porttila Sari

Iltahetki
Koko 50 x 40
sari.porttila@gmail.com

Viskari Marika

Nainen mustikansinisessä mekossa
Koko 80 x 65
marika.viskari@gmail.com

Purosalmi Tiina

Fractured mind
Koko 49,5 x 37,5
tiina.purosalmi@gmail.com

Yletyinen Minja

Lampaan vaatteissa
Koko 30 x 30
minja.yletyinen@gmail.com

Forsman Heidi

Breaking free from choreography
Koko 100 x 116
heidiforsman.art@gmail.com

Pursiainen Tuuli

Be patient, my friend
Koko 20 x 35,5
tuulipursiainendesigner@gmail.com

Lukjanova Anetta

Genie in the bottle
Koko 100 x 70
lukjanovaanetta@gmail.com

Kouvalainen Eeva

Tapiolan poika
Koko 46 x 55
kouvalainen.eeva@gmail.com

Yhteistyössä

Helsinki Hospital on olemassa, jottei kenenkään tarvitse kärsiä turhasta kivusta. Kirurgian huippuosaajien perustama lääkärikeskus ja yksityissairaala on 100% suomalainen ja yksi Pohjoismaiden johtavista sairaaloista muun muassa selkäkirurgiassa ja rintasyöpäleikkauksissa.

Hei! Mitä mieltä olet ajanvarauspalvelustamme?

Kehitämme alati palveluitamme ja olisi hienoa, jos kertoisit  jäitkö kaipaamaan jotain.